Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

Revizyon burun ameliyatı nedir ?

Eğer bu sayfayı inceliyorsanız daha önce en az bir kere burun estetiği ameliyatı geçirmiş ve sonucundan memnun değilsiniz demektir. Öncelikle geçmiş olsun. Burun estetiği ameliyatı sonrasında rötuş ve düzeltme için ikincil ameliyatlar gerekebilmektedir (Dünyadaki standard oran yaklaşık %10, maalesef her 10 rinoplasti hastasından biri çeşitli sebeplerle revizyon rinoplasti ameliyatı geçiriyor). Geçirilmiş burun ameliyatıyla ilgili memnuniyetsizliklerde yapılacak düzeltme cerrahilerine ‘revizyon rinoplasti‘ yani düzeltme burun estetiği denir. Genel prensipler burun estetiğiyle aynı olmakla birlikte genellikle teknik zorluk seviyesi daha yüksek ameliyatlardır.

Revizyon burun ameliyatları neden zordur ?

Revizyon rinoplasti nasıl yapılır ?

Bu ameliyatlarda kullanılacak kıkırdak genelde bir önceki ameliyatta kullanılmış olduğundan sıklıkla kulak veya kaburga kıkırdaklarına yönelmek gerekebilir. Kulak ve kaburgadan kıkırdak almak gerektiğinde hastaların aklına ilk gelen ve en sık sorulan soru şudur:

Revizyon burun ameliyatı fiyatları

Revizyon burun ameliyatında kaburga kıkırdağı alınması

Kaburgadan kıkırdak alınması belli olur mu ?

Bu kıkırdak en fazla 4 cm lik bir kesiden (2 parmak kalınlığı) yapılmakta, kaburga alındıktan sonra bu kesi itina ile dikilmekte ve belli olmamaktadır. Kadın hastalarda meme bitiş çizgisinin altına gizlendiğinden görünmemekte, erkek hastalarda ise özellikle göğüste kıl olan erkeklerde belli olmamaktadır. Sağ ve solda bir düzineye yakın kaburga olduğundan alınan kaburga parçası insanda herhangi bir eksiklik yaratmamaktadır. Kulakta ise kıkırdak alındıktan sonra kulakta fonksiyonel bir problem oluşmamaktadır.

Kaburgadan kıkırdak alınması ağrılı mıdır ?

Revizyon burun ameliyatı sırasında kaburga kıkırdağı gerektiği durumlarda kas-koruyucu tekniği kullanıyorum. Bu ameliyat sonrası dönemde ağrıyı belirgin seviyede azaltıyor. JAMA Facial Plastic Surgery’de yayımlanan araştırma sonuçlarımıza göz atın

Dr.Berke Özücer’e soru sor: Burun estetiği oldum ve burnumun görüntüsüyle memnun değilim, revizyon burun estetiğiyle ilerleme sağlanabilir mi?

Revizyon Burun Ameliyatı 2015-11-29T12:29:34+00:00 2018-08-16T16:26:59+00:00 Dr. Berke Özücer

Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır Required fields are marked*