Kulaktan kıkırdak alınarak burun ameliyatı ne zaman yapılır ?

Kulaktan kıkırdak alınarak burun ameliyatı sıklıkla daha önce ameliyat geçirmiş hastalarda burun içi kıkırdak rezervi azaldığında yapılır. Revizyon burun ameliyatlarında kıkırdak ihtiyacı için kulak kıkırdağına yada kaburga kıkırdağına yönlenebilir.

Kulaktan kıkırdak alınması her revizyon rinoplastide gerekir mi ?

Hayır, önceki cerrahinizde kıkırdak yapılar çok zayıfladı ve burundaki kıkırdak kaynaklarınız çok tüketildiyse gerekir. Özetle, malzeme ihtiyacı varsa ve destek için gerekli malzeme burun içerisinde daha önceki burun ameliyatlarında tüketildi ise gerekli olmaktadır. Her revizyon burun ameliyatında bu ihtimal vardır, dolayısıyla ameliyat olacak hastaya bundan mutlaka bahsetmek gerekir.

Kulaktan kıkırdak alınarak burun ameliyatı fiyatı / ücreti / fiyatları

Ön fiyat bilgisi alma (Not: Düzeltme burun estetiğinde burnun gerektirdiği çözümler çok çeşitli olabildiğinden muayenesiz kesin bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Kesin fiyat muayene sonrası gereken ameliyata göre netleşebilmektedir.)

Kulaktan kıkırdak alma almak zararlı mıdır ?

Kulağın konka denilen kısmındaki kıkırdak alınması dışarıdan şekil bozukluğuna yol açmaz. Kesi kulak içerisine gizlenir. Ameliyat ve güzel bir iyileşme sonrası kişi her iki kulağını birlikte tuttuğunda kulak kıkırdağı kullanılan tarafı bir miktar daha az sert hissedecektir. Fonksiyon yada şekil bozukluğu yaratan bir durum değildir.

Kulaktan kıkırdak nasıl alınır ?

Revizyon rinoplasti: Kulaktan kıkırdak alınarak burun ameliyatı 2018-11-10T10:38:59+00:00 2018-11-11T11:33:42+00:00 Dr. Berke Özücer

Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır Required fields are marked*