Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

Bişektomi nedir ?

Bişektomi nedir ? ‘Bichat yağ pedi’ olarak bilinen yanak yağ yastıkçıklarının ağız içerisinden alınmasına ‘bişektomi‘ (yanak yağı aldırma) denir. Yapısal olarak yayvan ve geniş yanaklara sahip olan, sağlıklı kiloda olmasına rağmen yüzünde daralma ve incelme isteyen uygun ve seçilmiş hastalarda uygulanan bir estetik işlemdir.

Bişektomi ameliyatı nasıl yapılır ? Yanak yağı aldırma nasıl yapılır ?

Günübirlik bir işlemdir ve yatış gerektirmez. Bişektomi ameliyatı genel anestezi altında yada sakinleştirici altında yapılabilir. Hastanın ağzı açılarak ağız içerisine yaklaşık 2-3 cm’lik bir kesi yapılır. Bu kesi içerisinden ‘Bichat yağ pedi bulunarak etraf dokulardan ayrılır. İtinalı bir biçimde kararında davranılarak alınır. Yanak yağının alınması sonrasında dokular bolca yıkanarak herhangi bir kan / pıhtı kalmadığına emin olunur. İşlem bittikten sonra zaman içerisinde kendi eriyecek olan ‘hayalet dikiş’ olarak da bilinen özel eriyebilir dikişlerle kesi itinalı bir şekilde kapatılır. Aynısı her iki tarafa da eşit seviyede uygulanarak işleme başarıyla son verilir.

Bişektomi ameliyatı olanlar nelere dikkat etmesi gerekir ?

Bişektomi ameliyatı ağız içerisinden yapıldığından enfeksiyon riski bulunan bir ameliyattır. Dolayısıyla bişektomi sonrası ağız içi hijyenine dikkat edilmesi önemlidir. Ameliyat sonrası sigara içilmesi önerilmemektedir. Ameliyat sonrası dönemdeki önerilerin itinayla uygulanması gerekir.

Bişektomi ameliyatı fiyatı, bişektomi fiyatları, yanak aldırma ameliyatı fiyat, Bişektomi fiyatları, Yanak yağı aldırma fiyatı, bişektomi fiyatı

Fiyat bilgisi alma

Yanak inceltme ve Yüz inceltmeyle ilgili diğer başlıklar

Masseter botoksu

Bişektomi Ameliyatı: Yanak Yağı Aldırma 2018-09-13T23:41:18+00:00 2018-11-11T11:34:51+00:00 Dr. Berke Özücer

Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır Required fields are marked*