Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

Elmacık kemiği nedir ? Elmacık kemiği neresidir ?

Elmacık kemiği gözün altında yanak bölgesinin zeminini oluşturan kemik yapıya verilen addır. Dolgun, belirgin elmacık kemikleri ve üzerindeki ‘yanak’ dokususunun dolgunluğu insana sağlıklı, genç, iyi beslenmiş ve zinde görüntü verir. Yine kadınlarda belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak güzellik ve gençlik göstergesidir.

Elmacık kemiği estetiği nedir ?

Elmacık kemiği belirginleştirme amacıyla yapılan estetik operasyona elmacık kemiği estetiği denir.

Elmacık kemiği nasıl belirginleştirilir ?

Elmacık kemiğinin ve çene ucunun – yani yüzün çıkıntısı kemik iskeletinin – yıllar içinde bir miktar erime gösterdiğini gösteren çalışmalar var. Bu kemiklerde erimeye ek olarak kemik üzerindeki yumuşak dokuda da incelme ve sarkma gözükebiliyor. Tüm bunlar elmacık kemiğinde belirsizleşme ve sarkmayla neticeleniyor. Aslında elmacık kemiği üzerine doku eklenerek daha belirgin olması sağlanıyor. Bunun için kullanılan iki başlıca yöntem var

Elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması için hacim eklemek

  1. Dolgu
  2. Yağ enjeksiyonu
  3. Malar implantlar

Aşağı sarkan dokuların eski yerine konumlandırılması

Alt yüzü küçülterek elmacık kemiğinde belirginleşme (masseter botoksu)

Elmacık kemiği dolgusu

Çok basit ve pratik olması avantajı, ofis ortamında uygulanabiliyor. Eskiden iğne (sivri uçlu) ile uygulanırken artık dolguları kanül (yuvarlak uçlu) ile uyguladığınızda uygulama sırasında ağrı çok daha az oluyor. Aynı zamanda işlem sonrasında sosyal hayatı aksatan morarma ve şişmelere çok daha az rastlanıyor. Dolgunuzu yaptırıp aynı akşam yemeğe çıkabiliyorsunuz. Dezavantajı ise dolgunun ömür boyu tekrarlanma ihtiyacı. Buna en iyi alternatif ise kalıcı olan yağ enjeksiyonu.

Yağ enjeksiyonu ile belirginleştirme

Yüze yağ enjeksiyonu bir kanül yardımıyla karın ve basen bölgesinden alınan ve çeşitli işlemlerden geçirilen yağ parçalarının yüze geri verilerek hacmin, dolgunluğun ve canlılığın tekrar sağlanmasıdır. Bu işlem sırasında herhangi bir kesi yapılmadığından alınan bölgede işlem sonrası iz veya dikiş aldırma sıkıntısı olmaz. Alınan yağlar santrifüj ve yıkama gibi işlemlerden geçirilir.

Dolgulara avantajı kişinin kendi yağının enjeksiyonu sonrası kalıcı olmasıdır. Enjekte edilen yağın miktarının yaklaşık %60’ı uzun dönemde kalıcı olmaktadır.

Botoksla çene küçültmeye bağlı elmacık kemiğinde belirginleşme

Üst yüzü belirginleştirmek yerine alt yüz ve çene bölgesini önden bakışta küçültmek de izafi elmacık kemiğinde belirginleşme etkisi yaratmaktadır. Masseter botoksu dolgun elmacık kemik ve V-yüz oluşumunda ek olarak kullanılabilecek bir diğer yöntemdir.

Elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatı: Yüz germe & orta yüz germe

Eğer yüzünüzdek dokuların yıllara ve yerçekimine bağlı olarak aşırı aşağı sarkmasıyla yukarıda bahsedilen yöntemler yetersiz kalacaktır. Yada uygulanması yüzde doğal bir gençleşme ve görüntüde doğal bir iyileşme sağlamayacaktır. Burada yapılması gereken aşağı sarkan dokuların altında bulunduğu dokulardan serbestlenerek elmacık kemikleri üzerindeki yerlerine yeniden konumlandırıldığı ‘yüz germe’ ameliyatıdır. Bu ameliyata ek olarak yine yukarıdaki işlemler uygulanabilir (Örnek. yüz germe + yüze yağ enjeksiyonu)

Elmacık kemiği belirginleştirme estetiği 2016-12-17T06:54:38+00:00 2018-09-09T23:48:41+00:00 Dr. Berke Özücer

Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır Required fields are marked*