Badem Göz nedir ?

Göz iç pınarı dış köşesine göre daha yukarıda bulunması halinin halk arasındaki tabiri ‘badem göz’ dür. Tıbben açıklamak gerekirse üç durum mevcuttur:

  • En sol fotoğraflar : pozitif (+) kantal tilt (badem göz)
  • Ortadaki fotoğraflar: nötral (0) kantal tilt
  • Sağdaki fotoğraflar: negatif (-) kantal tilt

Badem Göz Estetiği nedir ? Badem Göz Ameliyatı nedir ?

Kişinin göz ve kaş yapısı genetik olarak + kantal tilt yani badem göz olabilir. Bazı ırkların bu göz yapısıyla ilişkilidir. Bu yapı yaşlılıkta görülen destek yapılarının azalması sonucu gözüken – kantal tiltin tam aksidir. Dolayısıyla bakışlarda sağlıklılık, gençlik, dinçlik ifadesi olarak zihinlerimiz tarafından ‘üzerine düşünülmeden’ yorumlanır.

Bazen de yaşlanmayla beraber yüz ve göz çevresi yapılardaki destek mekanizmalarının azalmasıyla – kantal tilt oluşabilir. Bu en sağ fotoğrafta görüldüğü gibi nispeten yorgun, çökkün, mutsuz ifade olarak zihinlerimiz tarafından ‘üzerine düşünülmeden yorumlanır. Alt göz kapağı estetiği ameliyatı yada ameliyatsız göz kapağı estetiği seçenekleriyle gözdeki bakışta yapılan bu değişikliklere yeni popüler olan terimiyle ‘badem göz estetiği’ adı verilmektedir.

pozitif (+) kantal tilt gençlik ve zindelikle özdeşleşirken negatif (-) kantal tilt yaşlanmayla özdeşleşmiştir ve yorgun bakan gözler ve ifade yaratır

  • En sol fotoğraflar : pozitif (+) kantal tilt (badem göz)
  • Ortadaki fotoğraflar: nötral (0) kantal tilt
  • Sağdaki fotoğraflar: negatif (-) kantal tilt

Diğer Ameliyatlı / Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Seçenekleri

Badem Göz Estetiği fiyatı, Badem Göz Ameliyatı fiyatı:

Fiyat bilgisi alma

Badem göz estetiği nedir ? Badem göz ameliyatı nedir? 2018-10-03T15:32:28+03:00 2018-10-03T16:33:01+03:00 Dr. Berke Özücer

Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır Required fields are marked*