Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

Kaş düşüklüğü nedir?

Özellikle kaşların kulağa en yakın olan kısmı (kaş kuyruğu / 2 ile 3. nokta arası) düşüklüğü özellikle yaşın ilerlemesiyle beraber sık gözükmektedir. Kuyruk kısmındaki kaş düşmesi kaş ile göz arasındaki ciltte dolgunluk, şişkinlik, birikme ve üst göz kapağı kırışıklığı görüntüsü verebilir. Buradaki torbalanmada artış yorgun ve yaşlı görünüme yol açabilir.

Ameliyatsız kaş kaldırma mümkün müdür ?

Evet. Kaş botoksu ile. Kaş sabit değildir, hareketini alın ve göz kasları sağlar. Alın kasları hareket edince kaşlar yukarı kalkar. Gözler sıkıca kapatıldığında ise kaşlar aşağı iner. Bu halat çekmeye benzeyen durum ömür boyu sürer (aynada deneyebilirsiniz). Botoks ile geçici olarak göz etrafında kaşı aşağı doğru çeken kasların kaşa yakın olanların hareketleri itinalı olarak dondurulur. Böylece alın kaslarının etkisiyle kaş anatomisine uygun olarak kaş kuyrukları kaldırılabilir. Botoksla kaş kaldırmaya diğer seçenek ise kalıcı olan şakak germe (temporal lift) ameliyatıdır.

Botoksla kaş kaldırmada botoks nereye yapılır ?

Göz kaslarının kaşa yakın olan üst dış kısmına yapılır. Yeri ve miktarı iyi ayarlanması gerekir, uzman hekimlerce yapılmalıdır.

Kaş kaldırma botoksunun etkisi ne kadar sürer ?

Yılda 2-3 kere tekrarlanarak yıl boyu etki görülür. Kişinin mimiklerini ne kadar kullandığına da bağlı olarak yaklaşık 4 ile 6 ay arası etki görülür.

Botoksla kaş kaldırmanın kalıcı alternatifi şakak germe ameliyatı nasıl yapılır ?

Detay için: Şakak germe (Temporal lift)

Botoksla kaş kaldırma: Kaş botoksu 2018-05-31T21:56:06+00:00 2018-08-16T22:35:31+00:00 Dr. Berke Özücer

Fiyat bilgisi almak ve diğer sorularınız için

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır Required fields are marked*

Sorular (5)