Kepçe Kulak yapıştırıcısı

Kulak kepçeliğinde kaçınan erkek hastalarda saç uzatma; kadınlarda ise kepçe kulak saç modelleri ve topuz saç kullanımından kaçınma sıktır. Bebeklerde kepçeliğin düzeltilmesine yönelik çözümler mevcuttur; ancak büyümüş çocuklar ve erişkinlerde, kepçe kulak ameliyatı dışında kalıcı bir çözümü olmadığının altını çizelim. Kesili kepçe kulak ameliyatı ndan kaçınan hastalar için iple kulak estetiği çözüm olabilmektedir. Ancak bundan dahi kaçınan hastalar için sık ve uzun süreli olmamak kaydıyla (bir akşam 3-4 saati geçmemeli) alternatif geçiçi çözüm sunan ürünler var.

Kepçe kulak yapıştırıcı bantları ise ameliyat olmak istemeyen hastalara geçici alternatif çözüm sunmakta. Özel davetlerde, topuz saç modeli kullanılmak istendiğinde kepçe kulak yapıştırıcıları şeffaf olarak iki taraflı yapışma özelliğiyle kulakları kafaya sabitler. Geçici süreyle saçlar topuz yapıldığında dahi belirgin olmadan kullanılabilir. Yine cilt hastalığı olan ve cildinde bu ürüne bağlı allerji olabilecek hastalar ve cildinde rahatsızlık hissetmemek adına doktorunuza danışmadan kullanımı uygun değildir. Yine bu kapsamda: kesinlikle kulakları uygun olmayan japon yapıştırıcısı vb maddelerle yapıştırmaktan kaçınılmalıdır, acil serviste neticelenecektir. Kulaklarınıza ciddi anlamda zarar gelecektir.

kulak kepçeliği için geçici kepçe kulak yapıştırıcısı

Geçici çözümler olup gerekli zamanlarda kullanılabilecek bir alternatif çözüm olmanın yanında aynı zamanda hastanın ameliyat kararı vermesinde ve cesaretini toplamasında da yardımcı olabilir. Ya Çocuk ve bebeklerde ameliyat dışı çözümler mevcutken erişkinde kepçe kulağın cerrahiden başka kalıcı tedavisi yoktur. Cerrahi için kesili ve kesisiz (iple) birçok çözüm mevcuttur:

İlginizi çekebilir: 

iple kepçe kulak estetiği

 kepçe kulak estetiği

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir