DR. Berke Özücer
Mim Kemal Öke Cad No.6 Nişantaşı-Istanbul H.içi: 0900-1800 Cmt: 0900-1400 +90-212-232-3253 Whatsapp: +90-537-929-5555

Für Preisinformationen und andere Fragen

botoks-botox

Sayfa İçeriği

Botoks nedir ? Botox nedir ?

Bir tip bakterinin (Clostridium botilinum) salgıladığı toksinin, teknoloji ve laboratuvar koşullarında işlendikten sonra tedavi edici olarak kullanılabilen formuna Botoks diyoruz. Birçok kişi botoksun yılan zehri olduğunu sanıyor, bu toplumdaki yanlış bilgilenmeden. Botoksun yılan zehiriyle hiçbir ilgisi yok.

Botoks kime yapılmaz ? 

Lohusalık döneminde, emziren ve gebelik yapan annelere yapılmaz. 

Botoks nasıl yapılır ? 

Karar verilen kasa incecik botoks iğneleriyle botoks sıvısının enjekte edilmesiyle yapılır. Enjekte edilen botoks ağrısızdır. Kendi pratiğimde bu işlemin ağrısız olması için vibrasyon kullanıyorum. İşlem sonrasında ağrı / morarma ve şişlik beklenmiyor.

Botoksun etki mekanizması : Botoks kırışıklıkları nasıl azaltır ?

Uygulandığı kası kasılamaz hale getirir, yani geçici süreyle hareketi ‘dondurur’. Yanlış bilinenin aksine hacim yada dolgunluk sağlamaz. Örneğin dudak botoksu yapılmaz, yapılırsa dudaklar hareket ettirilemez. Dudak dolgusu yapılarak daha dolgun hale getirebilir. Özetle: botoks dondurur, dolgu doldurur (yani hacim verir).

Yüzdeki mimik/ifade kaslarının uzun yıllar tekrarlayan hareketleri sonucunda, üzerindeki deride katlanmaya bağlı oluşan çizgiler yerleşik hale gelir. Bu çizgiler, kas hareketlerinden kaynaklandığı için bunlara dinamik çizgiler denir. Örneğin alındaki yatay çizgiler, kaşlar arasındaki dikey çizgiler, göz kenarlarındaki kaz ayağı dediğimiz çizgiler, ağız çevresindeki dikey çizgiler dinamik çizgilerdir. Yüzdeki mimik kaslarının hareketleri Botox uygulandığında zayıflar, hatta kas bir süreliğine hiç çalışmaz. Böylece kas hareketleri ile ortaya çıkan dinamik çizgilenmeler yavaş yavaş silinir. Sonuç olarak kızgın, yaşlı, bezgin gibi görünen yüz ifadesi giderilerek daha genç, daha canlı bir ifade kazanır.

Botoksun kullanım alanları

Terlemeyi engelleme, nörolojik hastalıklarda kullanımı da olsa botoksu yüz dışında uygulamıyorum, sık yaptığım uygulamalar:

Botoks fiyatları , Botoks fiyatı

Preisinformationen erhalten

 

de_DEDE
WhatsApp-Chat