DR. Berke Özücer
Mim Kemal Öke Cad No.6 Nişantaşı-Istanbul H.içi: 0900-1800 Cmt: 0900-1400 +90-212-232-3253 Whatsapp: +90-537-929-5555

Kinnästhetik

Für Preisinformationen und andere Fragen

Çene estetiği nedir ? 

Estetik çene ameliyatı tek başına ve diğer ameliyatlarla beraber de uygulanabilir. En sık beraber uygulandığı ameliyat burun estetiğidir. Özellikle ülkemizde büyük burun ve küçük çene ye sahip hastalarda burun küçültme ameliyatıyla beraber olarak çene estetiği (çene büyütme) ameliyatı uygulanmaktadır. Yandan bakıldığında (profilden) burnu küçültürken hala çenenin geride olması estetik dengeyi etkilemektedir. Bir çene implantı ile çeneyi belirginleştirmek daha dengeli bir görüntü ortaya koymaktadır.

(Not: Burada diş yapısıyla ilgili olarak ek problemleri olan hastaların diş hekimlerine / çene cerrahlarına başvurmalarında fayda var. Bu sayfada ele alınan konu başlığı çenenin fonksiyonel problemleri dışarıda bırakılarak çene estetiğidir)

Çene estetiğine ihtiyaç nasıl değerlendirilir ?

Burun , dudaklar ve çene arasında bir uyum vardır. Bu uyumu aşağıdaki iki çizgiyle değerlendirebilirsiniz. İlk fotoğrafta dudaklar ve çene arasına düz bir çizgi çizildiğinde burun bağlangıcıyla yaklaşık aynı hatta olmalı. İkinci fotoğrafta ise burun ucu – çene arasına düz bir çizgi çizildiğinde alt ve üst dudak sırasıyla yaklaşık 2 – 4 mm mesafe içerisinde olmalı.

cene-estetigi

Genioplasti nedir ? Mentoplasti nedir ?

Çene estetiği çeneye implant konulması ile mentoplasti, çene kemiğinin kesilerek ve kaydırılarak şeklinin değiştirilmesiyle yapılıyorsa buna genioplasti denir.

Çene estetiğinde implant olarak ne kullanılabilir ?

Çene estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

2 yol mevcut. 1-Ağız içerisinde ön alt dişlerin altından -ağız içi yol ile- implantın konulacağı bir cep açarak implantı buraya yerleştirerek tespit etmek. 2- Çene altına gizli bir kesi yaparak implantı buraya yerleştirerek tespit etmek. İkinci yol benim tercihim.

Botoks ile çene küçültme : Çene botoksu, Masseter botoksu

Hinterlasse einen Kommentar
de_DEDE
WhatsApp-Chat