DR. Berke Özücer
Baskent Universität, Istanbul - Türkei Montag-Freitag: 0900-1800 Samstag: 0900-1400 +90-216-554-1500

Kaş düşüklüğü: Endoskopik kaş kaldırma ve şakak germe

Für Preisinformationen und andere Fragen

Kaş düşmesi, kaş düşüklüğü nedir ? Kaş kaldırma seçenekleri nelerdir

Değişken estetik algılar olsa da; kaş pozisyonu erkek için üst göz kemiği seviyesinde, kadın için ise bunun biraz üzerindedir. Kaş kaldırma; yıllar içerisinde kaş düşüklüğü sonucu gelinen pozisyonun düzeltilmesine denir. Kaş düşüklüğü tüm kaşın aşağı inmesiyle de oluşabilir yada kaş kuyruğunun düşmesi (kaş kuyruğu: kaşın kulağa en yakın kısmı) tek başına varolabilir. Tedavisi kaş kaldırma ile mümkündür. Seçenekler

blank

Ameliyatsız, botoksla kaş kaldırma: Kaş botoksu

Şakak germe, Şakak germe estetiği nedir ? (Temporal lift)

Kaş düşmesi sadece kuyruk kısımda olan kişilerde üst göz kapağındaki cilt birikme ve kırışıklık yapar. Bu kişilere sık olarak üst göz kapağı (blefaroplasti) gerektiği şeklinde değerlendirilir. Halbuki kaşların uygun pozisyona gelmesi herzaman önceliktir ve blefaroplasti ihtiyacını ortadan kaldırabilir, kararı etkileyebilir. Bunun için çok basit bir test yeterlidir. Aynanın karşısında kaşınızın kuyruğunu parmağınızla dışa-yukarı kaldırdığınızda kaş düşüklüğünü düzeltlmiş ve Tempellift (zeitlicher Lift) etkisini taklit etmiş oluruz. Aşağıda fotoğrafta görüldüğü gibi hastanın üst göz kapağı – blefaroplasti değil şakak germe (temporal lift) e ihtiyacı var. 

Gözlerdeki yorgun ifadeyi ortadan kaldırarak üst göz kapağındaki fazlalığı düzeltici bir işlemdir.

blank blank

Şakak germe ameliyatı nasıl yapılır ?

Şakak bölgesinde saç içine kesi gizlenir. Şakak germenin (temporal lift) uygulanacağı bölge serbestlenerek kaş düşmesi düzeltilir. Uygun noktaya kaş sabitlenir. Kesi itinayla kapatılarak işleme son verilir.

blank

Endoskopik kaş kaldırma

Endoskopik kaş kaldırmada endoskoplar ameliyatın sadece saçların arasından yapılan ve görünür olmayan ufak kesilerden yapılabilmesini mümkün kılar. Oluşturulan giriş noktalarından endoskoplar yerleştirilerek kameralı görüntü altında ameliyat yapılır. Böylece endoskopik kamera yoluyla ufak ve görünmez kesilerden ameliyat gerçekleştirilebilir. Kesiler saçların arasına gizlendiğinden yara izi belli olmaz. 

Şakak germe işlemine kıyasla dezavantajı kaş düşmesi tüm kaşta olduğundan kaş kaldırmanın sağlanması için tüm alın bölgesindeki sabitleyici bağların serbestlenmesi gerekmesidir. Bu daha etraflıca bir cerrahi ve ameliyat sonrası dönemde nispeten artmış ödem demektir.

Gepostete Kommentare
 • sema
  sema
  Merhaba sakak germe ıcın bılgı ve fıyat rıca ederım
  Antworten
 • DR. Berke Özücer
  DR. Berke Özücer
  E-postanıza fiyat bilgisi atıldı
  Antworten
 • Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhaba endoskopik kaş germe ücretini öğrenebilir miyim?
  Antworten
 • hatice seyhan
  hatice seyhan
  temporalift işlemi nasıl uygulanıyor? lokal anestezi ilemi yapılıyor? acı hissediyormuyuz? göz ve cevresinemi uygulanıyor? bilgi ve fiyat rica ederim.
  Antworten
 • Cihan yavuz
  Cihan yavuz
  Kas kaldirna ameliyati fiyati ne kadardir ..köcükcekmece istanbulda yeriniz varmi
  Antworten
 • Bünyamin yöntem
  Bünyamin yöntem
  Merhaba Şakak germe ameliyatı ortalama fiyatı hakkında bilgi alabilirmiyiz
  Antworten
 • Oğulcan elma
  Oğulcan elma
  Merhabalar hocam.badem göz ameliyatlarının etkili olmasında şakak germe gizli yüz asma ameliyatları önemli farkettiğim kadarıyla.birlikte yapılıyorlar. Ben badem göz etkisi olabilecek ve kaşların biraz daha yukarıda olmasını istiyorum.yüz kemiğimin sağ tarafı biraz daha küçük kemik yapısı sebebiyle. Kaşları orantılamak ve badem göz etkisi yaratmak için hangi operasyon etkili olur ve fiyat aralığı ne olabilir.
  Antworten
 • Neslihan Oyunlu
  Neslihan Oyunlu
  Merhaba Şakak bolgesi kas kaldirma fiyatini ogrenebilir miyim?
  Antworten
 • Elif
  Elif
  Temporal lift yaptırmak istiyorum Fiyat oğrenebilirmiyim
  Antworten
 • Eda Kaya
  Eda Kaya
  Merhabalar. Temporal lilf işleminin fiyatını öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.
  Antworten
 • Fatoş Şahin
  Fatoş Şahin
  Kaş kısmı germe işlemi yaptırmak istiyorum ameliyatsız fiyat bilgisi alabilir miyim e postama dönüş yaparsanız sevinirim
  Antworten
Hinterlasse einen Kommentar
Hochscrollen
de_DEDE
WhatsApp-Chat