Berke Özücer, MD
Baskent University, Istanbul - Turkey Monday-Friday: 0900-1800 Saturday: 0900-1400 +90-216-554-1500

Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları, İstanbul

For price information and other questions

Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları

Ön fiyat bilgisi almak için

Revizyon burun ameliyatı fiyatları özellikle geniş bir aralıkta değişmesi en sık merak edilen konulardan biridir. Ameliyat olmak isteyen hasta doğal olarak iyi bir hizmet almak ve makul bir fiyat ödemek ister. Fiyatlardaki değişkenlik kafaları karıştırmaktadır, tüm estetik ameliyatlar gibi revizyon burun ameliyatı fiyatları üç ana etkene bağlı olarak değişiklik gösterir:


(1) The hospital where the operation took place:

This title state hospitals and private hospitals olarak ikiye ayırmakta fayda var. Özel hastaneler A, B ve C grubu olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Her özel hastanede sunulan hizmet aynı olmadığı gibi fiyatlar da çeşitlilik göstermekte ve dolayısıyla ameliyat olduğunuz hastanenin fiyatları revizyon burun ameliyatı fiyatınıza yansımaktadır. Yapılacak burun ameliyatı, uygulanan anestezi türü ve hastanede yatış süresi de fiyatı etkilemektedir. Burada değinilmesi gereken bir diğer konu ‘special insurance‘lar. İstisna durumlar bulunmakla beraber ‘özel sigorta’lar yapılan revizyon burun ameliyatını genellikle karşılamamaktadır. Yani ‘özel sigorta’ların yaklaşımı da devlet ile benzerdir: bu sağlık için zaruri bir ameliyat olmadığından hasta bu ameliyatı cebinden karşılamaktadır.


(2) Yapılacak revizyon burun ameliyatının içeriği

Revizyon burun ameliyatı genel başlığı geniş bir yelpazeyi ifade eder. Her burun estetiği ameliyatı burunda yapılsa da her revizyon burun ameliyatının içeriği aynı değildir. Burada revizyon burun ameliyatı fiyatlarını etkileyen parametreler şöyle:

  • Kapalı burun ameliyatı tekniğiyle sadece burun ucu eğriliğine müdahale edilecek bir revizyon burun ameliyatı ile tüm burun yapısının değişmesi gereken revizyon ameliyatı farklıdır
  • Burunda geçirilmiş cerrahiye bağlı olarak burnun fonksiyonel (nefes alma ?) problemin  olup olmadığı, ek burun eğriliği
  • Burundaki estetik sorunun teknik içeriği ve zorluğu ve ameliyatta ek kıkırdak alınması (örneğin gereklilik halinde kulaktan kıkırdak alınması yada Cartilage removal from the rib in revision nose surgery) yada (çok ince ciltli hastalarda ameliyat sonrası düzensizliklerin giderilmesi için temporal fasya alınması) ameliyatın toplam fiyatını arttırmaktadır.

(3) The surgeon performing the nasal aesthetics

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi revizyon burun ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörlerden başlıcası da ameliyatı yapacak cerrahın aldığı ücret. Bu standart değildir. Bu da ameliyatın fiyatına yansıyan önemli diğer bir faktördür.

Leave a Comment
Scroll Up
en_USEN
WhatsApp chat