Доктор Берке Озюсер
Университет Баскент, Стамбул - Турция Понедельник-пятница: 09: 00-18: 00, суббота: 09: 00-14: 00. +90-216-554-1500

Botoksla çene küçültme: Masseter botoksu

Для информации о ценах и других вопросов

Botoksla çene küçültme mümkün mü ?

Evet. Her iki tarafta çene kemiğinin dış tarafında ‘masseter kası’ gayet güçlü ve bazı kişilerde özellikle büyük hacimli bir kastır. Bu kasın hacminin küçültülmesi önden bakışça çene genişliğini azaltarak çene küçültme sağlar.

 

masseter-botoksu

Masseter botoksu nedir ? (Massater botoks değil)

Masseter botoksu masseter kasına botoks enjeksiyonuyla masseter kasının hacminin küçültülmesini sağlayan işlemdir. Masseter kasın hacimli olmasına bağlı daha geniş / kare alt yüze sahip hastalarda daha V harfi şeklinde bir yüze yaklaşmak için yaygın olarak uygulanmaktadır.

blank

Masseter botoks olmaktan nasıl fayda görür ?

Botoks kasın hareketini (geçici olarak) dondurur. Yani kasılmasını engeller. Nasıl ki spor salonuna giderek kaslarını fazlaca çalıştıran birinin kasları hacim kazanarak büyür. Masseter kası da fazla kullanıldığında gereğinden fazla büyüyerek kare görünümlü köşeli çene görüntüsü yaratabilir. Örneğin bruksizm (diş gıcırdatma, diş sıkma) hastalarında bu görülebilir Botoks ile bu kasın kasılması durdurunca kasların

Masseter botoksu olanlarda etki ne kadar sürede görülür ?

Botoksun etkisinin başlaması ve maksimum süreye ulaşması yaklaşık 7-14 gün içerisinde olur. Botoks etkisinin başlamasıyla kişi masseter kasını istese de tedavi öncesine göre sıkamaz. Ancak kasın kasılmaması hemen küçülmesi ve çenede küçülme, V – yüz görünümünün hemen oluşması anlamına gelmemektedir.

Nasıl ki vücut geliştirme yapan biri ağırlık kaldırmayı bırakınca kaslarının ‘sönerek küçülmesi’ zaman alır. Masseter botoksu sonrasında bu kasın küçülmesi neticesinde çene küçülmesi aylar içerisinde olacaktır. Dereceli olarak botoks yapıldıktan sonraki 1. aya kıyasla 2. ay daha iyi bir görünüm; 2. aya kıyasla da 3. ay daha iyi bir görünüm elde edilecek ve kas kullanılmadıkça küçülme devam edecektir.

Masseter botoksu olanlarda etki ne kadar sürer ?

Kişiden kişiye değişkendir. Etkinin 4 ile 6 ay arası sürmesi beklenir. Kabaca söylenirse başlangıçta yılda 3 kere yaptırmak gerekecektir. Ancak tekrarlayan botoks uygulamaları sonrasında kas kütlesi ve aktivitesi azaldıkça etki süresinin azaldığı ve yılda 2 kere masseter kası botoksu uygulamasının yeterli olabilmesi mümkün olabilmektedir. Yine sonuçlar ve ihtiyaçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Masseter botoks fiyatı nedir ? Masseter botox fiyat

Masseter botoksu fiyatı 2 etkene bağlıdır. 1 – yapılacak botoks miktarı, yani kullanılan malzemenin maliyeti 2- işlem ücreti. Genellikle masseter botoksunda uygulanan botoks miktarı sabittir. Kurumların fiyat politikalarına göre değişken ücretlendirmeler olabilir. Fiyat bilgisi almak için

Yüz inceltmeyle ilgili diğer başlıklar: Bişektomi: Yanak yağı aldırma

Размещенные комментарии
 • a.t.
  a.t.
  merhaba, fiyat bilgisi alabilir miyim? yüzün daha sivri ve v şekilli olması için masseter botok mu bişektomi mi etkilidir? geniş çene ve yan yanakları nasıl daraltıyorsunuz?
  Ответить
 • Доктор Берке Озюсер
  Доктор Берке Озюсер
  E-postanıza cevap attım.
  Ответить
 • F.L
  F.L
  Merhaba, masseter botoksu ve bişektomi ile ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim ? Yüzün daha ince ve sivri olması için siz hangi işlemi öneriyorsunuz ?
  Ответить
 • Доктор Берке Озюсер
  Доктор Берке Озюсер
  Epostanıza cevap attım.
  Ответить
 • Beyza
  Beyza
  Fiyat bilgisi alabilir miyim
  Ответить
 • Başak
  Başak
  Merhaba masseter botoxu icin fiyat bilgisi almak istiyorum.
  Ответить
 • Başak
  Başak
  Masseter botox hakkinda güncel fiyat bilgisi alabilir miyim?
  Ответить
 • Доктор Берке Озюсер
  Доктор Берке Озюсер
  E-postanıza fiyat bilgisi gönderildi
  Ответить
 • özden kavlak
  özden kavlak
  merhaba, geceleri diş sıkma problemim var. masseter botoksu yaptırmak istiyorum. fiyatları hakkında bilgi vermenizi rica ederim.
  Ответить
 • EMEL ÇİÇEK
  EMEL ÇİÇEK
  Merhaba, Diş gıcırdatmamdan kaynaklı hem yoğun ağrı hissediyorum hem de yüz şeklim değişmeye başladı. Fiyat bilgisi alabilir miyim rica etsem?
  Ответить
 • Emre Selvi
  Emre Selvi
  Merhaba. Masseter botoksu fiyatını öğrenebilir miyim? Görüşmek için nereden randevu almamız gerekiyor? İyi günler.
  Ответить
 • Sinem Karaçay
  Sinem Karaçay
  Masseter botox için fiyat bilgisi alabilir miyim ?
  Ответить
Оставить комментарий
Прокрутите вверх
ru_RURU
WhatsApp чат