Доктор Берке Озюсер
Mim Kemal Öke Cad No.6 Nişantaşı-Istanbul H.içi: 0900-1800 Cmt: 0900-1400 +90-212-232-3253 Whatsapp: +90-537-929-5555

Bişektomi Ameliyatı (Yanak Yağı Aldırma)

Для информации о ценах и других вопросов

Bişektomi nedir ? Yanak yağı aldırma ameliyatı

Bişektomi nedir ? ‘Bichat yağ pedi’ olarak bilinen yanak yağ yastıkçıklarının ağız içerisinden alınmasına ‘bişektomi‘ (yanak yağı aldırma ameliyatı) denir. Yapısal olarak yayvan ve geniş yanaklara sahip olan, sağlıklı kiloda olmasına rağmen yüzünde daralma ve incelme isteyen uygun ve seçilmiş hastalarda yüz inceltme amacıyla uygulanan bir estetik işlemdir.

bisektomi-yanak-yagi-aldirma-ameliyati-fiyati.

Bişektomi nasıl yapılır ? Yanak aldırma ameliyatı nasıl yapılır ? Yüz inceltme ameliyatı nasıl yapılır ?

 • Günübirlik bir işlemdir ve yatış gerektirmez.
 • Bişektomi ameliyatı genel anestezi altında yada sakinleştirici altında yapılabilir.
 • Hastanın ağzı açılarak ağız içerisine yaklaşık 2-3 cm’lik bir giriş noktası oluşturulur.
 • Bu kesi içerisinden ‘Bichat yağ pedi bulunarak etraf dokulardan ayrılır.
 • İtinalı bir biçimde kararında davranılarak alınır.
 • Yanak yağının alınması sonrasında dokular bolca yıkanarak temizlenir.
 • İşlem bittikten sonra zaman içerisinde kendi eriyecek olan ‘hayalet dikiş’ olarak da bilinen özel eriyebilir dikişlerle kesi itinalı bir şekilde kapatılır. Aynısı her iki tarafa da eşit seviyede uygulanarak işleme başarıyla son verilir.

Bişektomi ameliyatı olanlar nelere dikkat etmesi gerekir ? Yüz inceltme ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli ? Yanak yağı aldırma ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli?

 • Yüz inceltme ameliyatı olanlar ameliyattan 7 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcıları kesmelidir.
 • Bişektomi ameliyatı olanların ağız içerisinde bir enfeksiyon (diş, dişeti vb) olmaması da önem arzeder
 • Yanak yağı aldırma sonrasında sigara içilmesi enfeksiyon ihtimalini arttırır, tercih edilmez
 • Yanak inceltme ameliyatı olanlar ameliyat sonrasındaki ilk 3-4 gün sıvı ağırlıklı, sık sık ve çiğneme gerektirmeyecek tanesiz beslenmeyle süreci nispeten kolay atlatacaktır.
 • Yanak yağı aldırma ameliyatı sonrasında ödem / şişlikler olabilmekte bu şişliklerin geçeren tam sonucun oluşması yaklaşık 3 ay sürebilmektedir.

Bişektomi ameliyatı fiyatı, bişektomi fiyatları, yanak aldırma ameliyatı fiyat, Bişektomi fiyatları, Yanak yağı aldırma fiyatı, bişektomi fiyatı, yüz inceltme ameliyatı fiyatları

Bişektomi yanaktan yağ aldırma ameliyatı fiyatları için lütfen irtibata geçiniz: Получение информации о ценах

Yanak inceltme ve Yüz inceltmeyle ilgili diğer başlıklar

Elmacık kemiği estetiği (İzafi olarak elmacık kemiklerinin ve üzerindeki hacmin arttırılması alt yüzü daha ince göstermektedir.)

Masseter botoksu (Bazen diş sıkma veya yapısal olarak her iki çene kemiğinin dışarısında bulunan masseter kası hacim kazanabilmekte ve yüzü geniş gösterebilmektedir. Masseter botoksunun amacı bu kasın hacmini azaltmaktır)

Размещенные комментарии
 • Melike yilmaz
  Melike yilmaz
  Bisektomi ameliyat ucreti
  Ответить
 • Emre Selvi
  Emre Selvi
  Merhaba Doktor Bey. Yaşım 28. Ben 1 yıl önce yanak yağı aldırma ameliyatı oldum. Ameliyat öncesine göre çok belirgin bir incelme göremedim. Ameliyatı yapan doktorum, tüm yağ dokusunun alındığını ve ameliyatın tekrar yapılamayacağını söyledi. Bu ameliyat yeniden yapılabilir mi? İyi günler.
  Ответить
 • Emre Selvi
  Emre Selvi
  Merhaba. 1 yıl önce yanak yağı aldırma ameliyatı oldum. Ancak ameliyat öncesine göre çok belirgin bir fark göremedim. Ameliyatı yapan doktorum, tüm yağ dokusu alındığı için bu ameliyatın yeniden yapılamayacağını söyledi.Yeniden bişektomi ameliyatı olabilir miyim? İyi günler.
  Ответить
 • Emre Selvi
  Emre Selvi
  Merhaba. 1 yıl önce bişektomi ameliyatı oldum. Ancak ameliyat öncesine göre çok belirgin bir incelme gözlemlemedim. Ameliyatı yapan doktorum, tüm yağ dokusunun alındığını, ameliyatın yeniden yapılamayacağını söyledi. Bu ameliyat yeniden yapılabilir mi?
  Ответить
 • Emre Selvi
  Emre Selvi
  Merhaba. Ben 1 yıl önce bişektomi ameliyatı oldum. Ancak ameliyat öncesine göre yanaklarımda çok belirgin bir incelme olmadı. Ameliyatı yapan doktorum, tüm yağ dokusunun alındığını bu nedenle ameliyatın yeniden yapılamayacağını söyledi. Bu ameliyat yeniden yapılabilir mi? İyi günler.
  Ответить
Оставить комментарий
Прокрутите вверх
ru_RURU
WhatsApp чат