Доктор Берке Озюсер
Mim Kemal Öke Cad No.6 Nişantaşı-Istanbul H.içi: 0900-1800 Cmt: 0900-1400 +90-212-232-3253 Whatsapp: +90-537-929-5555

Подтяжка лица

Для информации о ценах и других вопросов

Yüz germe ameliyatı nedir ?

Yerçekimi haftanın 7 günü ve yatarak uyumadığımız her vakit yüz kemikerimizin üzerindeki dokuları aşağı çekiyor. Bu da tüm vücutta olduğu gibi yüzümüzde sarkmalara neden oluyor. Bu kronik etkinin düzeltildiği işleme yüz germe / yüz gerdirme ameliyatı deniyor.

Aslında yüz germe pek de iyi bir kelime seçimi değil. Evet yüzdeki azalan gerginlik sonucu oluşan sarkma düzeltiliyor. Ancak ‘gergin’ bir yüz değil hedeflenen. Yada kişinin ‘gergin’ gözükmesini çağrıştırdığından bu ifade olumsuz. Tek bu çağrışımı olan da ben değilim. ‘Ajda hanım, bugün gerginsiniz biraz’ ile iyice oturdu bu zihinlere. Dolayısıyla ingilizce ifadesinde olduğu gibi yüz gençleştirme или же yüz kaldırma (Face lift) ameliyatı adı daha güzel çağrışımları olan bir ameliyat. Ne kaldırılıyor bu ameliyatta ? Yıllar içerisinde düşmüş, sarkmış yapılar.

Yüz gerdirme ameliyatı çeşitleri nelerdir ?

Endoskopik ve açık teknikler var. Endoskopik teknikler daha orta yaşlarında, cilt fazlalığı olmayan ve hafif ‘sarkması / yaşlanması’ olan hastalar uygun ve ayrı bir makale konusu. Bu sayfanın konusu diğeri. Daha yüzeyel ve derin teknikler mevcut. Yüzde SMAS denilen bir doku var. O dokunun derininden yapıldığını ifade ediyor ‘derin plan’ yüz germe. 

Derin plan yüz germe nedir ?

Hocam Prof.Dr.Özcan Çakmak ile beraber yayımladığımız ve Aesthetic Surgery Journal dergisinde yayımlanan modifiye derin plan yüz germe tekniğini kullanmayı tercih ediyorum. Hem yapılan gençleştirmenin kalıcılığının hem de orta yüz bölgesinde yeterli yüz gençleşmesinin bu cerrahi teknikle iyileştiğini düşünüyorum.

Ameliyatsız yüz germe gerdirme

Ameliyatsız, mucizevi, çabuk ve hızlı seçeneklerin kalıcı, yeterli ve uzun vadeli olup olmadığıyla ilgili ciddi bilimsel soru işaretlerim nedeniyle bu teknikleri uygulamıyorum.

Yüz germe ameliyatı fiyatlarını ne belirler

 1. Kullanılan cerrahi teknik (derin plan, plikasyon vs)
 2. Yüz gerdirme ameliyatına uygulanacak ek yüz gençleştirme işlemleri
 3. Ameliyatı yapan cerrah
 4. Ameliyatın yapıldığı hastane

Yüz gerdirme ameliyatı fiyatı alma

Получение информации о ценах

Размещенные комментарии
 • Lee Arrowsmith
  Lee Arrowsmith
  Hello, I am interested in a Revision Rhinoplasty and Face Lift. Do I need to send you pictures to make a valued assessment? Regards Lee
  Ответить
 • Clare Lo Bue
  Clare Lo Bue
  Hello I hope you are well Im Looking for a surgeon in Istanbul to do upper lower eyelids Possibly mid face lift and ear pinning surgery. If you could contact me I’d greatly appreciate it.
  Ответить
Оставить комментарий
ru_RURU
WhatsApp чат